0+
ZİYARETÇİ

38

YAYIN
0+
Öğrenci

BAŞKANIN MESAJI

“İnsan ve Şehir Akademisi” sosyal, kültürel ve fiziki dokuya önem veren, kent kimliğinin oluşmasına katkı sağlayan projeler ve çalışmalar yürütecek akademidir. Ulusal ve uluslararası şehir ve medeniyet çalışmaları yapan kurum kuruluş ve Stk’ lar ile işbirliği sağlayarak; kent estetiği, mimarlık, şehir planlama, yerel yönetimler, şehir tarihi, şehir sosyolojisi, yerel siyaset, sanat tarihi, arkeoloji, vb. açılardan şehri bütüncül olarak ele alacaktır. Bu konu başlıklarında üreteceği seminerler, atölye çalışmaları ve bu alanlarda akademimizin çatısı altında düzenleyeceğimiz programlarla ilçemizin tarihsel ve kültürel perspektifine katkı sağlamayı hedefleyerek bir anlamda da geleceğimizi sağlam temeller üzerine inşa etme kararlılığındayız.

Şimdiden sizlere vereceğiniz her türlü katkı için de teşekkürü bir borç bilirken, akademimizden en sağlıklı günlerde doyasıya faydalanmanızı diliyorum.

Sevgi ve saygılarımla…

Hüseyin KESKİN
Sultanbeyli Belediye Başkanı

Akademik Çalışmalar

İlçemizde yüksek lisans & doktora yapmakta olan genç ve yetişkinlere yönelik oluşturduğumuz Akademi Destek Programı ile yapılan akademik çalışmaları destekliyoruz.

Projeler

Kent estetiği, mimarlık, şehir planlama, yerel yönetimler, şehir tarihi, şehir sosyolojisi, yerel siyaset, sanat tarihi, arkeoloji vb. konu başlıklarında disiplinler arası bir müfredat ve eğitim anlayışı ile projeler düzenliyoruz.

Atölye ve Kulüp Faaliyetleri

Öğrencilerin yatkın oldukları alanlarını keşfetmeleri desteklenerek sosyal, kültürel, bilimsel ve sanatsal bir bakış açısı kazanmaları gayesiyle atölye ve kulüp faaliyetleri organize ediyoruz. Bu sayede katılımcılar kişisel becerilerini geliştirerek, fikir ve değer dünyasını zenginleştirecek ilmi çalışmalarda yer alma imkanı bulacaktır.

Yayınlarımız

Kültürel mirasımıza sahip çıkmak için yayın hayatına kazandırdığımız prestij eserleri görmek için tıklayınız.

HABERLER

Prof. Dr. Ömer Türker’in konuşmacı olduğu “Fârâbi/ El-Medinetü’l Fâdıla (Erdemli Şehir)” temalı programımızı gerçekleştirdik. 19…

İslam Siyaset Düşüncesinde Beden-Şehir İlişkisi Konferansı Düzenlendi Sultanbeyli Belediyesi ve İLEM iş birliğinde yürütülmekte olan…

Bizimle İletişime Geçin

Detaylı bilgi almak için lütfen aşağıdaki iletişim bölümünde bulunan formu kullanarak bize bir mesaj gönderin.

İletişim